Scholarship Winners

 

YEAR NAME HOUSING AUTHORITY
2019 Abby Jenkins Mexia
Victoria Losoya Central Texas COG
Regina Mitchell Houston
Frank Ortiz El Paso
AliceMarie Renteria El Paso
2018 Karla Garcia Del Rio
Chris Lawhon Coleman
Sarah Lawson Dallas
Amber Piña Weslaco
Randell Mosley Madisonville
2017 Christina Alvarez Brownsville
Lorenzo Buitron, II Corpus Christi
Casey Green Cameron
Alyssa Pequeño Mercedes
2016 Brittney Dube San Antonio
Kara Pohl Yoakum
Landon Rafay Bartlett
Elizabeth Ramirez Brownsville
2015 Maddie Mayo New Boston
Brooke Mosley Madisonville
Britany Rodriguez Borger
Amber Sliva Devine
2014 Alexandria Castillo Hidalgo County
Hannah Hensarling Newton
Tariq Hill Texarkana
Jose Jimenez Brownsville
Crystal Kesler McKinney
Helen Moninghoff Texas City
2013 Natalie Galindo Corpus Christi
Marc Hinojosa Kingsville
Scott Jasek Flatonia
Danielle Pohl Yoakum
Sarah Lewis Stamford
2012 Lauren Dawson San Saba
  Caylon Hodges Breckenridge
  Susie Lara Tahoka
  Lawrence Patterson Dallas
  Zoe Steele San Antonio
2011 Morgan Bradley Dallas
Cody Clapp Sherman
Caleb Davis New Boston
Skylar Moneymaker Borger
Mandel Oats Cooper
2010 Lucas Hernandez Cameron County
Jake Jones Wortham
Johan Rodriguez Fort Worth
2009 Brianna Bozon Temple/Belton
Steven Cochran Arlington
Jacob Taylor Griffin Garrison
2008 Stephen Brosch Taylor
  Kendall Conn Hearne
  Jose Gaona Laredo
  Carley McCaw San Antonio
  Malonie Oats Cooper
  Gabrielle Salcido Corpus Christi
2007 David Casso, Jr. San Antonio
Jodi Creel Newcastle
Ashley Crownover Knox City/Munday
Micaela Hernandez Cameron County
Brianna McDade Denton
Kelechi Onyekanne Fort Worth
2006 Kyle Bell Kirbyville
Ashley Decker Brenham
Greg Garza Brownsville
Derek Lege Galveston
2005 Kara Martin Rotan
Sarah Khosrowsalafi Corpus Christi
Brandon Bozon Temple
Jada Thompson Cameron
J. R. Sessions, III Wortham
Kristin Wade Hico
Phatima McNary Corpus Christi
Brandon Conn Hearne
2004 Monique Messman Nixon
Maria Partida Del Rio
Samantha Nolasco Fort Worth
Stephanie Ciampo Beaumont
Justin Bryant Houston
2003 Joseph Nguyen Houston
Rebecca Edwards Dayton
Sherry Klander McGregor
Nick Sturgeon Houston
Bethany Schmidt Port Lavaca
2002 Adam Williams Marshall
Allie Lowe Kenedy
Bo Wingo Edgewood
Oneida Silguero Hogg County
Amber Taylor Denison
2001 Rose Allison Sherman
Brandon Hons Seymour
Jennifer Carden Munday
Renee Brosch Taylor
Menda Baker Coleman
2000 Demorrius Jones Arlington
John Simek Seymour
Cynthia Mermeia San Antonio
Michael “Chad” Sapp Temple
Stephen Konarik Taylor
1999 Sharif Khan San Antonio
Mark Reeves Taylor
1998 Kyla Thomas Hale Center
Lori Treviño La Joya
1997 Matt Reeves Taylor
Veronica Benavides Corpus Christi
1996 Kelly Jo Talbot Balch Springs
Oliver Edwards Mineola
1995 Eric Gray Fort Worth
Emily Keathly Mexia
1994 Carolyn Hitt Big Sandy
Shelley Emsoff Seymour
1993 Mindi Wade Winters
Julie Guarnero Eagle Pass
1992 Melynda Padron Mathis
Diana Martinez Corpus Christi
1991 Juan Martinez Cameron County
Amanda Tam Yorktown
1990 Bena Jacobs Dallas
Rebecca Leigh Mt. Pleasant
1989 Richa Hill Merkel
Patrick Manley New Braunfels
1988 Teresa Bryan Alto
Jonathon McCormick Round Rock
1987 Amy Tomlinson Olney
Kimberly Smith Post
1986 Rick Harrell Memphis
Lori Jean Lumas Borger
1985 John Hanke Cross Plains
Robert Goodin Olney
1984 Horace James San Antonio
Alma Rodriguez San Marcos
Richard Penner Seymour
1981 Diane Romine Beeville